Społeczna Akademia Nauk
Clark University
Polska Akademia Nauk
rekrutacja online

Witamy w Strefie Studenta

Logowanie:

Login:

Hasło:

Masz problem z zalogowaniem ?
×

Witamy w Strefie Studenta

Pomoc:

Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.

Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:

Login » Twój numer indeksu np.: 14206
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).

×

Historia

Wszyscy dobrze znamy powiedzenie, że na naukę nigdy nie jest za późno. Ta odwieczna i sprawdzona prawda nabiera szczególnego znaczenia w pespektywie naszego zduńskowolskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Celem tej wyjątkowej uczelni jest pogłębianie wiedzy i osobistej kultury wszystkich studentów.

W zajęciach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia. Dbamy zatem o rozwój fizyczny przez udział w zajęciach rehabilitacyjnych i wizyty na basenie.

Nie można sprawnie funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie bez znajomości języków obcych. Na uczelni są prowadzone takie właśnie zajęcia. Z perspektywy zadań jakie stawia sobie Uniwersytet nie znika potrzeba integracji ludzi starszych. W jakiej formie realizowane są wymienione zadania? Najważniejsze miejsce zajmują wykłady prowadzone przez pracowników Społecznej Akademii Nauk w Łodzi oraz miejscowych lekarzy i prawników. Ważne są spotkania z twórcami kultury.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli założony został w 2007 r. W zajęciach uczestniczyło wówczas osiemdziesiąt osób.

Placówka od początku cieszyła się powodzeniem i uznaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Dzięki aktywnej współpracy i patronatowi naukowemu z zduńskowolskim Wydziałem Zamiejscowym Społecznej Akademii Nauk oraz dzięki wsparciu Urzędu Miasta Zduńska Wola przez kolejne lata stale wzrastała liczba studentów.

Obecnie studiuje sto czterdzieści osób. Od 2009 r. Uniwersytet działa przy Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli. Tam też należy składać wszelkie deklaracje i prośby o przyjęcie na studia.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są natomiast w Publicznym Gimnazjum nr 5, które mieści się przy ul. Wileńskiej. Posiadamy cztery sekcje: informatyczną, taneczną, muzyczną i plastyczną. Istnieje również filmowy klub dyskusyjny. Na czele Uniwersytetu Trzeciego Wieku stoi zarząd. Prezesem jest pani Stefania Idziak.

Stanowisko wiceprezesa piastuje pan Kazimierz Rosiak, a skarbnikiem jest pani Zofia Tomaszewska. W 2013 zduńskowolski Uniwersytet przystąpił do Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Oferta łączona z SAN Łódź

           
Społeczna Akademia Nauk oferuje kształcenie na kierunkach ekonomicznych (logistyka, zarządzanie), kierunkach społeczno-humanistycznych (filologia angielska), kierunkach technicznych (informatyka), kierunkach medycznych (fizjoterapia) i kierunkach prawnych (administracja). Społeczna Akademia Nauk w swojej ofercie, ma nie tylko studia po polsku, ale również studia po angielsku. Studia po angielsku prowadzone są między innymi na takich kierunkach jak: Master of Science in Information Technology, Master of Science in Professional Communication czy Filologia angielska & Master of Science in Professional Communication. Społeczna Akademia Nauk umożliwia także studiowanie elitarnego kierunku MBA (Master of Business Administration). Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!