Pomoc:
Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.
Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:
Login » Twój numer indeksu np.: 14206
Hasło » Cztery pierwsze cyfry Twojego numeru PESEL złączone z pierwszą literą imienia matki, np.: 8406m (mała litera).
W najnowszym rankingu dziennika "Rzeczpospolita" Społeczna Akademia Nauk zajęła I miejsce wśród uczelni niepublicznych w regionie łódzkim. Równocześnie została uznana III najlepszą uczelnią w kraju wśród uniwersytetów niepublicznych...
Grzegorz Ignatowski, dr hab., od 2011 r. profesor Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Studiował na uniwersytetach w Lublinie i Warszawie, habilitował na Uniwersytecie Opolskim. Wcześniej pracował na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Gościnnie prowadził wykłady na Uniwersytecie Łódzkim oraz w⊄Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Oświęcimiu. Aktualnie zajmuje się etyką w biznesie, źródłami rasizmu, międzynarodowymi stosunkami kulturalnymi i politycznymi na Bliskim Wschodzie oraz edukacją ekologiczną.
Uczestnik wielu konferencji i międzynarodowych spotkań, między innymi w USA, Francji, Belgii i w Państwie Izrael. W 2007 r. w jerozolimskim Instytucie Bohaterów i Męczenników Holokaustu Yad Vashem uczestniczył w seminarium na temat źródeł, skutków i znaczenia Holokaustu, a 2001 r. w Stanach Zjednoczonych był członkiem oficjalnej delegacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych (Biuro ds. Kontaktów z Diasporą Żydowską). Autor ośmiu książek oraz około stu artykułów w czasopismach naukowych i popularnonaukowych. Dobrze posługuje się językiem francuskim i angielskim, biernie rosyjskim. Prywatnie zajmuje się literaturą angielską, szczególnie dziełami Josepha Conrada.
Dr Adam Gogacz, Absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim. Obronił na UŁ doktorat dotyczący początków Uniwersytetu Krakowskiego. Od wielu lat nauczyciel akademicki, zaangażowany w pracę dydaktyczną, wychowawczą i organizacyjną.
Obecnie związany ze Społeczną Akademią Nauk w Łodzi. Promotor ponad 60 prac magisterskich i 100 licencjackich z pedagogiki. Wiele lat piastował funkcje rektorskie oraz dziekańskie na kierunkach humanistycznych.
Zainteresowania naukowe i prowadzone obecnie badania: Filozofia i pedagogika społeczna, filozofia praktyczna – badania dotyczące edukacji włączającej, rodzin alternatywnych, filozofii stosowanej.
Dr Beata Glinkowska, Adiunkt w Zakładzie Teorii Zarządzania. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, specjalność- zarządzanie firmą. Stopień magistra uzyskała w 2001 roku. Praca magisterska nt. "Projektowanie strategii w firmie".
Stopień doktora uzyskała w 2008 roku. Praca doktorska nt. "Zarządzanie procesem tworzenia grupy kapitałowej na rynku usług pocztowych w Polsce-na przykładzie przedsiębiorstwa państwowego Poczta Polska" napisana została pod kierunkiem naukowym Prof. Bogusława Kaczmarka.
Zainteresowania badawcze skupiają się wokół grup kapitałowych w Polsce, zarządzania strategicznego, zarządzania procesami zmian i projektowania strategii w organizacji. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora naczelnego w przedsiębiorstwie prywatnym i dyrektora- likwidatora w zakładzie budżetowym.